Máte novou zahradu? Potřebujete zastřešit posezení u grilu, pece či udírny?

Uvažujete o stavbě pergoly? Jaké možnosti nabízí? Jaký materiál zvolit?

Zahradní pergoly jsou jednoduchým ale velmi praktickým doplňkem každého domu i zahrady. Slouží jako přístřešek pro klidné posezení s rodinou či přáteli i jako okrasný prvek v moderní zahradě. Romantickou dřevěnou pergolu z masivního dřeva pak lze doplnit zahradním nábytkem, grilem, udírnou nebo pecí.

Dřevěná pergola je oblíbeným doplňkem zahrady i rodinného domu. Jedná se o lehkou okrasnou stavbu z masivních dřevěných sloupů, které jsou propojené a opatřené dřevěnou nebo průhlednou střechou. Dřevěné nebo hliníkové pergoly jsou jedním z prvků moderní zahradní architektury. Používají se jako ozdobný prvek pro růst popínavých rostlin, které vytvoří klidné stíněné místo pro příjemné posezení s rodinou či přáteli. Pergolu lze umístit jak samostatně do zahrady tak ke zdi domu nebo k zahradnímu altánu či terase.

Jak na stavbu pergoly

Zahradní pergoly a krytá posezení dodáváme buď ve formě typizovaných přístřešků z různých materiálů nebo jako dřevěné pergoly na zakázku. Pro stavbu pergoly na klíč používáme výhradně masivní smrkové dřevo, které zaručuje nadstandardní odolnost proti povětrnostním vlivům a hodí se do každé zahrady. Zahradní pergolu lze zastřešit polykarbonátovými deskami nebo asfaltovými šindeli v několika barvách. Dřevěné trámy pak lze obarvit speciálním lazurovacím lakem tak, aby celá konstrukce dokonale zapadla do okolního prostoru. Stále zvažujete pořízení zahradní pergoly? Jaké přednosti Vám může nabídnout?

Zajímáte se o stavbu zahradní pergoly? Chcete si ji pořídit do vlastní zahrady? Jak na to?

Potřebujete poradit? Neváhejte a obraťte se na nás! Rádi Vám poradíme, jaký typ pergoly zvolit i kam ji umístit. Doporučíme Vám vhodný materiál a zajistíme kompletní instalaci na klíč.