Potřebujete vytvořit novou zahradu? Jak si vysadit okrasné stromy na zahradu?

Hledáte spolehlivého partnera na výsadbu zeleně? Jaké služby Vám můžeme nabídnout? Proč si vybrat právě nás?

Již celou řadu let se zabýváme návrhy a realizacemi okrasných zahrad a jejich dlouhodobou údržbou. Jsme ryze česká společnost s bohatými zkušenostmi v oboru a širokou nabídkou služeb. Působíme především v Jihočeském kraji a v okolí Českých Budějovic, kde můžete kdykoliv navštívit naši vzorovou zahradu. V rámci výsadby zeleně můžeme Vaši zahradu obohatit o okrasné dřeviny, keře, stromy i jiné okrasné rostliny. Pracujeme s rozsáhlými zahradními parky i menšími rodinnými zahradami. Nabízíme výsadbu zeleně kolem zahradních staveb jako jako jsou altány, pergoly, zahradní terasy i kamenné zdi a zabýváme se výstavbou skalek a zahradních jezírek. Doporučíme Vám, jaké rostliny zvolit na zahradní verandu, kolem ohniště i do okrasného jezírka. Pomůžeme Vám s realizací automatizovaného závlahového systému i celoroční údržbou Vaší zahrady. A jaké konkrétní služby Vám můžeme nabídnout?

V rámci výsadby zeleně nabízíme především zakládání trávníku a vysazování okrasných rostlin.

Zakládání trávníku

Zdravý a sytě zelený sametový trávník před domem či na zahradě je velmi častým požadavkem na výsadbu zeleně. Kvalitní a vitální trávník je velmi příjemný na pohled i na dotek a má silné uklidňující účinky při pravidelném posezení na zahradě i běžné procházce v trávě. Spolu s pestrobarevnými okrasnými rostlinami pak může vytvářet velmi unikátní celek, který potěší oko i ducha.

Součástí naší nabídky

je zakládání trávníků z travního semene i za pomoci připraveného travního koberce. První varianta bývá finančně výhodnější, ale druhou možností lze získat velmi kvalitní a hustý trávník doslova během pár dnů. Před založením nového trávníku je také třeba zvážit jeho budoucí zavlažování. Návrh a instalaci automatizovaného zavlažovacího systému je vždy výhodnější provést co nejdříve ještě před jeho založením.

Vysazování dřevin a okrasných rostlin

Potřebujete vytvořit novou zahradu? Nebo jen doplnit stávající zahradu za domem o pár stromů či keřů? Okrasné kvetoucí keře jsou ideálním doplňkem každé zahrady. K tomu pár okrasných stromů, pod které si lze v horkém létě sednout, a máte jednoduchou okrasnou zahradu, kde můžete načerpat energii po náročném dni i pořádat pravidelná setkání s rodinou či přáteli.

Do složitějších zahradních komplexů

pak můžeme navrhnout větší okrasné záhony, zahradní jezírka a vodní rostliny, okrasné trávy i stylizované skalky imitující travnatou stráň, mechovou zahradu, horský hřeben, vřesoviště či klidné kapradinové zákoutí s blatouchy a kosatci.

Praktičnost i estetika zahradní architektury

Při výsadbě okrasných stromů, rostlin i keřů vždy myslíme na estetická pravidla zahradní architektury a navrhujeme každou výsadbu podle barvy rostlin, zabarvení jejich listů a květů i podle vybarvení dřeva tak, aby spolu vše vhodně komunikovalo a vytvářelo uklidňující soulad i jemný povzbudivý kontrast. Celou zahradu pak můžeme komponovat s ohledem na okolní krajinu i okolní stavby do modrého, zlatého, bílého, růžového nebo stříbrného tónu.

S jednotlivými druhy

můžeme pracovat tak, aby na sebe postupně navazovaly kvetením, aby byly sladěny do jedné barvy květů i tak, aby přitahovaly pozornost svými nápadnými a pestrobarevnými plody. Tyto záhony pak lze doplnit o okrasné kvetoucí keře, okrasné dřeviny i ovocné stromy. A jak probíhá naše výsadba okrasné zeleně? Vysazování dřevin provádíme s maximální opatrností tak, abychom co nejméně zatížili Vás i Vaši zahradu. Velký důraz klademe na spolupráci klienta na vznikajícím návrhu a snažíme se nalézt co nejlepší možné řešení pro Vás i Váš pozemek. A jaké konkrétní služby nabízíme?

Výsadba zeleně zahrnuje zakládání trávníků před dům i na zahradu, a to běžným výsevem travního semene i pokládkou travního koberce.

Tento trávník i běžnou zahradu pak můžeme doplnit záhony okrasných dřevin, stromů, květin i kvetoucích keřů. Možností je celá řada, vždy však dbáme na estetická pravidla zahradní architektury i praktičnost celého návrhu.

Máte nové bydlení? Rádi byste si vybudovali zahradu za domem?

Nebo jen chcete vysadit okrasné dřeviny a keře. Potřebujete nové okrasné stromy na zahradu? Jak si vytvořit kousek zdravé a působivé přírody hned za domem? Potřebujete poradit? Neváhejte a kontaktujte nás! Rádi Vám doporučíme, jaké rostliny zvolit a pomůžeme s jejich výsadbou.