Máte novou zahradu? Potřebujete ji doplnit o moderní zahradní stavby?

Rádi byste si zde vytvořili klidné venkovní posezení u grilu nebo otevřeného ohně? Jak na zahradní skalku? Kam umístit lavičky a dětské hřiště? Potřebujete poradit? Jaké služby nabízíme?

Zahradní stavby jsou nedílnou součástí každé zahrady a klíčovým prvkem zahradní architektury. Skvěle se hodí do rozsáhlých okrasných parků i menších domácích zahrad za domem. V rámci našich služeb Vám můžeme nabídnout návrh i realizaci veškerých zahradních staveb od altánů přes zařízení venkovní kuchyně až po osvětlení, kamenné zdi či dětské prolézačky. Zaměřujeme se jak na zahradní stavby ze dřeva jako jsou pergoly, zahradní domky nebo verandy tak na další prvky zahradní architektury jako kamenné zdi, skalky nebo terasy. Co se týče venkovní kuchyně, rádi pro Vás navrhneme zahradní posezení s venkovním krbem, pecí, grilem i udírnou. A jaké další možnosti nabízejí moderní zahradní stavby?

Příjemné posezení s rodinou i přáteli

Zahradní stavby ze dřeva jsou ideálním řešením, jak si vytvořit klidné a útulné posezení pro pravidelné setkávání s přáteli i pro rodinné party, oslavy či večeře. Stavby jako altán, pergoly, zahradní terasy nebo verandy se mohou velmi dobře uplatnit ve větším parku s koupacím jezírkem i v menší domácí zahradě s několika stromy a okrasnou výsadbou. Altány jsou typickým prvkem zahradní architektury. Hodí se spíše do vzdálenějších koutů zahrady, kde nabízejí tiché a klidné posezení v sousedství uklidňující přírody.

Pergoly a verandy

většinou navazují na obytnou stavbu a spojují pohodlí domova s překrásným výhledem do zahrady. Tyto stavby lze dále doplnit o prvky venkovní kuchyně jako je zahradní krb, pec, gril nebo udírna. Samostatnou kapitolou jsou pak zahradní terasy, které lze vybudovat jak v blízkosti chaty, chalupy či běžného rodinného domu, tak uprostřed zahrady jako přístup ke koupacímu jezírku nebo jako posezení u okrasného biotopu.

Nezaměnitelná chuť venkovní kuchyně

Velmi častým požadavkem na moderní okrasnou zahradu je zbudování venkovní kuchyně, která dnes nabízí celou řadu možností přípravy jídla od pečení v peci či krbu, přes grilování až po uzení v domácí udírně. Typickou součástí venkovní kuchyně jsou zahradní krby, které lze umístit na terasu, pod pergolu nebo je vybavit samostatným komínovým systémem a přistavit přímo k obytné budově. Do těchto krbů pak lze velmi snadno integrovat také pec, gril, udírnu, dřez a další kuchyňské doplňky.

Zahradní pece

můžete využít pro pečení masa, pizzy i chleba, zahradní grily jsou ideální pro přípravu steaků a zahradní udírny se skvěle hodí pro uzení masa, sýrů, hub, vajec, piva nebo i whisky.

Stavby praktické i estetické

Mezi další zahradní stavby z naší nabídky patří prvky čistě praktické jako jsou zahradní domky, elementy navýsost estetické jako skalky i stavby někde na pomezí jako jsou kamenné zdi nebo zahradní osvětlení. Jak je to tedy s jejich využitím? Jaké možnosti nabízejí? Zahradní domky jsou velmi oblíbenou součástí běžné domácí zahrady. Kam jinam schovat zahradní nářadí, sekačku či gril? Dřevěné chatka nebo zahradní domek Vám může posloužit také jako domácí kutilská dílna nebo v kombinaci s terasou jako venkovní posezení. Moderní kamenné zdi lze využít pro oplocení pozemku, zpevnění svahu, vybudování okrasného schodiště k jezírku i jako elegantní lavičky u ohniště nebo před sklípkem.

Zahradní skalky

tvoří historicky velmi žádaný prvek zahradní architektury, kterým lze napodobit určitý typ krajiny jako je vřesoviště nebo stepní či horská krajina. Jedná se o velmi elegantní a dekorativní element, který se může stát velmi příjemnou a uklidňující zónou každé zahrady. Nakonec je třeba pamatovat také na vhodné osvětlení, které dokáže zvýraznit klíčové prvky v zahradě a pomůže Vám při základní orientaci na pozemku. Díky moderním technologiím dnes máme k dispozici nízkonákladové LED osvětlení, solární lampy, zápustná světla na terasu, dekorativní osvětlení ale i klasické svíčky a další.

Nezapomeňte na děti

Při návrhu nové zahrady bychom rozhodně neměli zapomínat ani na zahradní stavby pro děti a jejich radovánky. Pro Vaše ratolesti Vám můžeme nabídnout realizaci dětského hřiště a otevřeného ohniště. Dětské prolézačky jsou vhodné do větších městských parků i běžných domácích zahrad. Tyto stavby vyrábíme pouze z kvalitních a ověřených materiálů, které zaručují maximální bezpečnost, dlouhou životnost a vysokou odolnost proti poškození.

Zahradní otevřené ohniště

můžete využít pro přípravu řady lahůdek i jako příjemné posezení s dětmi a známými. Jeho výhodou jsou nízké pořizovací náklady, velmi dlouhá životnost, jednoduchá údržba a také nezaměnitelná chuť připravovaných pokrmů.

Zaujaly Vás možnosti moderních zahradních staveb? Rádi byste s nimi obohatili svou zahradu? Nevíte, jak na to? Potřebujete se poradit? Kontaktujte nás a rádi Vám pomůžeme s návrhem nové zahrady i její realizací.